Jak fungují hromadné slevy? / od Brnomat.cz

Jak to funguje

Víte, jak se rodil trh slevových serverů a slevových agregátorů? A jak to všechno vlastně funguje? Vítejte ve stručném úvodníku kolektivního nakupování

 

Hromadné slevy se v Česku poprvé objevily v dubnu roku 2010, v čele s trojicí slevových serverů Slevomat, Vykupto a Zapakatel. Následující zbytek roku stačil k tomu, aby se u nás spustila ještě větší slevománie než v USA, kde první hromadné slevy spustil v roce 2009 americký slevový server jménem Groupon. Ano, to je ten server, který odstartoval celosvětové slevové šílenství..

Slevový server Groupon

Slevový server Groupon

A je také proč. Slevy až 90% nebývají neobvyklé a zákazník má možnost koupit zboží či služby za velmi nízké ceny, které zpravidla jinde nenajde.

Co vše dnes koupíme se slevou?

Nekonečné možnosti slev. Dnes už není díky slevovým serverům problém navštívit restaurace či divadla za poloviční cenu, ale nejen to – v nabídkách slevových portálů dnes pořídíte už prakticky cokoliv. Levné volání, mobilní telefon nebo svatební šaty či dětské pleny? Cokoliv. V kurzech se naučit potápět, kreslit, zdokonalit si angličtinu nebo s nabídkou pobytů odletět na zahraniční dovolenou s 50% slevou na druhý konec světa? I to dnes v nabídkách najdeme.

Jak se mění chutě zákazníků na slevových serverech, mění se i nabídka slev. Vznikají speciální balíčky a individuální přístup k různým skupinám zákazníků

Od všeobecných nabídek jídla a pobytů po ryze dámskou nabídku kosmetických a kadeřnických služeb, hubnoucích programů, nabídky sportovních a fitness center až po wellness víkendy. Pánové jistě zase ocení svůj specifický segment jako například levných servisních prohlídek aut, nabídku IT techniky, kde se objevují tablety, foto technika a různé elektronické gadgety nebo zážitkovou projížďku tankem či řádění v supersporťáku na závodním okruhu.

Na Brnomat.cz máme také úspěšnou sekci pro děti, kde denně vybíráme zajímavé dětské slevy z různých kategorií.

Zážitky jsou rovněž silnou disciplínou slevových akcí. Kde jinde si také skočíte padákem, proletíte balónem, sjedete divokou vodu nebo se projedete v luxusním ferarri za tak výhodnou cenu?

A pokud ne přímo Vy, určitě Vás napadne někdo blízký, kdo by se rád vrhnul do podobného dobrodružství, nebo se rád nechal opečovávat v kosmetickém salónu či si pochutnal na degustačním menu ve skvělé restauraci. Ano, slevy jako dárek se přímo nabízí!

Slevy na tak širokou škálu produktů jsou totiž výbornou inspirací, pokud právě hledáte dárek pro Vaše blízké, kolegy či přátele. Pořídit originální dárek nebylo nikdy jednodušší. Slevové vouchery, kterými se prokazujete při uplatnění slevy, totiž v drtivé většině případů bývají nabízeny také formou ozdobných dárkových šeků, takže si stačí pouze voucher vytisknout a máte dárek vyřízený.

Také vánoční dárky v podobě slevových dárkových kupónů na nejrůznější akce, byly od začátku hromadného nakupování velkým hitem a ne jinak tomu bude také do budoucna. Nebudeme si nic namlouvat, je to opravdu především o pohodlí, možná i trochu invenci, ale kde jinde nakoupíte vánoční dárky na pár kliknutí a z tak bohaté nabídky, že?

V roce 2014 už opravdu nemusí jít jen o to,  nakupovat jako dárek slevové vouchery třeba do wellness centra, jako tomu bylo v dřevních dobách slevových serverů,  kdy byla nabídka daleko více omezená, než je tomu dnes, ale můžete slevové servery využít přímo k nákupu konkrétního zboží. Ideálně pak využít slevové agregátory, které pohromadě sdružují větší množství zajímavých nabídek. Máte tak výborný tip, pokud by jste nevěděli, jak si pohodlně, rychle a levně naklikat dárky na vánoce 🙂

I rychlost je rozhodující. V případě, že sháníte zajímavý dárek a nemáte čas vybírat dárek osobně, nebo by Vámi objednané zboží nedorazilo třeba z e-shopu včas, stačí zabrousit do vybrané kategorie a při platbě kartou tak můžete mít během chvíle dárkový poukaz k vytištění ve své emailové schránce.

Tím se také dostáváme k samotnému principu fungování slevových serverů a agregátorů

V současné době je u nás na trhu kolem 40 slevových serverů, nabízejících hromadné slevy. Protože procházení všech jednotlivých slev je neefektivní a časové velmi náročné, existují zde takzvané slevové agregátory, jako je Brnomat.cz, které filtrují všechny nebo většinu nabídek slevových serverů do kategorií.

Na Brnomat.cz, který je první slevový agregátor v ČR, který se specializuje pouze na hromadné slevy pro jedno město. Jak jistě správně tušíte, je to Brno 🙂 Nabízíme přehled všech ověřených slevových serverů, které zrovna nabízí nějakou nabídku pro město Brno, Brněnsko a jeho okolí + jižní Moravu. Více o tom, proč nás používat najdete na stránce Proč Brnomat.

Slevy v Brně - Brnomat.cz

Všechny slevy u nás řadíme do přehledných katagorií a můžete si tak pohodlně vybrat z nabídek, které Vás zajímají, aniž by jste museli každý den procházet desítky slevových serverů po jednom. Pokud se z nějakého důvodu nedostanete k prohlížení slev a přesto nechcete, aby vám některá zajímavá nabídka utekla, zvažte možnost využití našeho slevového zpravodaje – každé ráno Vám na email doporučíme nové nabídky z kategorií, které si sami zvolíte.

Pokud se Vám některá nabídka líbí a rádi by jste ji doporučili svým přátelům na Facebooku, můžete také kliknout na sdílení slevy:

 

..a zde pomocí tlačítka  tím doručit tip na vybranou akci svým přátelům na jejich zeď, nebo zvolit svou, což poté uvidí všichni Vaši přátelé. Stejně tak můžete slevu sdílet i pomocí tlačítka pro sociální síť Google kliknutím na

 

Jak si zakoupit slevový kupón?

Když Vám při procházení slev padne nějaká zajímavá nabídka do oka, jednodušše na ni klikněte. Tím se dostanete na slevový server, který danou slevu nabízí. Zde kliknete na tlačítko KOUPIT a budete vyzváni k vyplnění údajů potřebných ke koupi: Váš e-mail a zvolit způsob platby.

Platba platební kartou:

Platbu můžete provést kreditní i debetní platební kartou, tento způsob platby je nejrychlejší a vy tak prakticky během pár minut obržíte na Váš email, který jste uvedli při vyplnění údajů, slevový voucher (kupón). Částka za tento voucher Vám poté bude bude automaticky stržena z Vašeho bankovního účtu. Platba kartou je zcela bezpečná a probíhá přes zabezpečené spojení. Je také výhodná, pokud chcete slevu zakoupit rychle, například jako dárek.

Platba bankovním převodem:

Pokud nejste vlastníkem účtu v bance, ke kterému máte platební kartu, nebo kartou platit nechcete, můžete použít platbu bankovním převodem. Jde o pomalejší způsob a voucher obržíte, až po připsání platby slevovému serveru od Vaší banky a je zde třeba počítat se lhůtou 2-3 dny po platbě.

Další možnosti platby:

Některé servery nabízejí také přímou online platbu přes PayPal, eKonto, mPeníze a další služby, kde ale musíte mít veden účet, pak je platba také okamžitá a v rychlosti transakce je srovnatelná s platební kartou.

Rady ohledně slev:

  • Nabídka na slevu se vždy aktivuje u serveru až poté, co ji koupí minimální, u nabídky předem stanovený počet zákazníků. Pokud zatím není sleva aktivní a po Vaší koupi by nedošlo k její aktivaci, peníze Vám nebudou strženy. Šanci na aktivaci slevy také zvýšíte tím, že o ní dáte vědět svým přátelům třeba na Facebooku, Google + či Twitteru.
  • Po zaplacení Vám dojde na registrační email slevový voucher, zde je třeba si ohlídat datum jeho platnosti, v opačném případě nebude možné zakoupenou nabídku dále využít. V případě některých slev je také nutné si danou službu zarezervovat dopředu, což je dobré si ověřit před zakoupením.
  • Doporučujeme také si vždy pečlivě přečíst podmínky uplatnění voucheru a rozsah nabízených služeb či produktů, které jsou vždy k přečtení po přesměrování na daný slevový server pod aktuální nabídkou slevy.
  • Máte další dotazy, chcete konkrétní radu? Neváhejte se nás zeptat, třeba přes kontaktní formulář 😉